Menu Zavřeno

Radniční věž zdolali nejrychleji Buldové, holky z Gladorku a Věžolezci. Padl znovu také ženský traťový rekord

Sobotní závod ve výběhu na radniční věž Znojmo Extreme 790 přinesl spoustu skvělých výkonů, zábavy i dobrých skutků. Mužskou kategorii ovládli Buldové, ženám kraloval Gladork tým a v mixech zvítězili Věžolezci. Kristýna Samková si navíc potřetí za sebou zlepšila své osobní maximum a vylepšila tak ženský traťový rekord. 

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se organizaci závodu podíleli, i všem, kteří závodili nebo přišli fandit. To bylo zejména za deštivého počasí, které celý den panovalo, obdivuhodné. Díky vám všem jsme mohli nejen strávit skvělý den, ale hlavně jsme mohli pomoci dětem s autismem. Náš závod je totiž také o pomoci těm, kteří pomoc potřebují,“ připomíná charitativní pojetí akce starosta Jan Grois.

Výtěžek ze startovného, celkem 30 000 korun, putoval  Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s., Klubu Buďme v tom spolu, který sdružuje znojemské rodiče a děti s autismem. Rodiče také vytvořili dva soutěží týmy: BVTS Profi A a BVTS B.

V letošním roce padl potřetí za sebou ženský traťový rekord, pokaždé se o něj postarala Kristýna Samková (letos čas 53,77 s), z mužů byl nejrychlejší Patrik Bulín (46,67 s).

Závodu se účastnilo nakonec 28 týmů ve třech kategoriích: mužské, ženské a smíšené. Zajímavostí je, že tým Hasiči Znojmo běžel v plné výstroji, závodu se účastnila i další “první linie” – tým Záchranka. Závod přenášely letos dvě velkoplošné obrazovky a live jej bylo možné sledovat na Facebooku i YouTube díky streamu. Skvělá atmosféra tu panovala po celý den, který se ale letos vyznačoval opravdu extrémním počasím: déšť ustal až k večeru, kdy se vyhlašovaly výsledky.

Nemalý podíl na skvělé atmosféře na tom měl DJ Jarda Kroupa i moderátorská dvojice, která po celé odpoledne bavila publikum a zpovídala závodníky. Moderování se opět ujali herec Miroslav Hrabě a moderátor Radek Bortlík.

Pořadí jednotlivých týmů bylo následující:

ŽENY

1. Gladork tým 05:22.04

2. Kočky ve věži 06:06.86

3. Kočky z Perita 07:13.74

MUŽI

1. Buldové 04:10.24

2. Bulhaři 04:38.47

3. BVTS Profi A 04:56.27

MIX

1. Věžolezci 04:25.03

2. Draci Znojmo 04:41.11

3. GroisTeam 04:53.36