Menu Zavřeno

Závod Znojmo Extreme 790 letos podpoří osoby mentálním postižením. Registrace startuje 28. června

Sportovní nadšenci zbystřete! Oblíbený charitativní závod ve výběhu na radniční věž, Znojmo Extreme 790, který se letos koná 28. srpna, tentokrát podpoří osoby s mentálním postižením, a to konkrétně klienty Denního stacionáře sv. Damiána na znojemském Hradišti. Kdo tak chce nejen začít skvělý závod, ale i pomoci dobré věci, by si měl kromě data na konci srpna poznamenat i pondělí 28. června, kdy bude spuštěna registrace. Účastníci závodu se letos mohou těšit i na speciální medaile, na které si budou moci nechat vygravírovat své jméno a čas.

Registrace se v pondělí 28. června spustí v 8:00 ráno. „S ohledem na každoroční velký zájem o závod, kdy jeho startovní listina je zaplněná většinou do pár hodin od spuštění registrace, jsme se rozhodli navýšit kapacitu závodu z 30 na 35 týmů. Organizačně i časově si takové navýšení můžeme dovolit,“ říká místostarosta Jan Grois, který je od 1. ročníku pravidelným účastníkem závodu.

Startovné, které je 1 000 korun za tým, putuje Dennímu stacionáři sv. Damiána Znojmo na Hradišti, který provozuje Oblastní charita Znojmo. „Stacionář je určen osobám s mentálním postižením a kombinovanými vadami z našeho regionu ve věku od 16 do 64 let. Ambulantní sociální služby jsou poskytovány za účelem péče, udržení i rozvoje schopností a dovedností těm,  kteří se o sebe z důvodu zdravotního postižení nedovedou postarat sami. Moc si vážíme toho, že Extreme 790 podpoří právě nás,,“ děkuje Evžen Adámek, ředitel Oblastní charity Znojmo.

Na startovní trať se postaví i tým ze stacionáře. „Na závodu samozřejmě nemůžeme chybět, už teď se na něj těšíme. Je skvělé, že Extreme 790 podporuje organizace ve svém okolí, i my si této pomoci velmi vážíme. Užijeme si nejen společně skvělý den, ale ještě tím pomůžeme našim uživatelům služeb,“ neskrývá radost Soňa Foitová, vedoucí stacionáře.

Jak se registrovat? Přes web www.extreme790.cz. „Soutěžit se bude v kategoriích muži, ženy a mix, každý tým musí mít pět členů. Při registraci stačí vyplnit název týmu, jméno kapitána a kontaktní email,” doplňuje Zuzana Pastrňáková, spoluorganizátorka závodu. Startovné, jak je uvedeno výše, putuje přímo na účet 4200083873/5500, jako variabilní symbol uveďte číslo 704. Do zprávy platby je nutné uvést 20210828 (=datum závodu) a název registrovaného týmu.

“Účastníci závodu se letos mohou těšit na speciální medaile. Přímo na místě totiž bude možné nechat si zdarma na medaili vygravírovat své jméno a čas. Z medaile tak bude památka, na kterou bude moci být každý hrdý. Vítězové jednotlivých kategorií obdrží hodnotné ceny,” dodává Pastrňáková.

Začátek závodu bude v 11:00 hodin. Předpokládaný čas vyhlášení výsledků je 17:30, předání cen proběhne na Obrokové. Závod bude přenášen na dvě velkoplošné obrazovky na Obrokové, o dobrou zábavu se postarají moderátoři Mirek Hrabě a Radek Bortlík a taky DJ Jarda Kroupa. O dobré občerstvení nebude díky našim partnerům také nouze.

O ZÁVODU

První ročník závodu Znojmo Extreme 790 se konal v roce 2016 a byl součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Úkolem běžců je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům je prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá je tak nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost. Startovné putuje vždy na dobročinné účely.

Sponzory a partnery závodu jsou Nevoga s.r.o., Klenotnictví Mareš, Znojemské pivo, Arte Vini, Pivní lázně Znojmo, Levandulové lázně Znojmo, kavárna I love coffee, Farma U Tří dubů, Inženýrské stavby Jebáček, Kafe U Radnice. Mediálními partnery jsou Rádio Blaník, Znojemský týden a Český rozhlas Brno.